Zdeňka Prchlíková

46 let, geodetka

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla pharetra leo quis turpis lacinia lacinia. Maecenas gravida felis nec luctus condimentum.”

Zdeňka Prchlíková

Jsem rodačka z Litomyšle. Ale po přestěhování do Poličky mi došlo, že to je pravé místo pro můj život. Poličku miluji! Žiji zde téměř dvacet let, pracuji tady, chodím tu na kulturu i na víno, mám tu svého pekaře i lékaře. Se svým mužem Honzou vychováváme syny Honzíka a Vašíka, v Poličce dostávají základní vzdělání a my je vedeme k radosti z obyčejného života i k obdivu výjimečných věcí, které zažíváme při našich malých i velkých cestách.

S cestováním je spojena také moje práce v oboru speciálních geodetických měření v energetice. Dostávám se při ní do spousty míst v Evropě a ve světě, mám ráda dávnou i moderní architekturu, příjemná místa pro setkávání lidí nebo i zapadlá zákoutí. To všechno mě inspiruje a já bych aspoň část té nádhery chtěla přenést do našeho města.

Cestování je skvělá zábava, ale můj život ještě více naplňuje hospodaření v lese a rodinném ovocném sadu. S velkou pokorou a obdivem k přírodě se snažíme pokračovat v tom, co nám odkázali předci a co my jednou předáme svým dětem.

Několik let jsem spolupořádala festival Colour Meeting, který považuji za výjimečný, protože se mu daří na malé poličské pódium přivážet hudební kulturu velkých měst.

A proč vlastně komunální politika? Nikdy jsem do ní vstoupit nechtěla, až při jednom setkání s partou výborných lidí, jsem nahlas pronesla: „Máte na kandidátce málo ženských tváří.“ „Tak si to pojď zkusit!“ zněla odpověď. Chvíli jsem o tom přemýšlela a došla k závěru, že jestli chci hezké a příjemné město pro svoji rodinu, musím se o to také přičinit. A tak jdu do toho!