Bc. Světlana
Češková

54 let, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Svitavy

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla pharetra leo quis turpis lacinia lacinia. Maecenas gravida felis nec luctus condimentum.”

Světlana Češková

Proč jsem na kandidátce

V roce 2018 jsem se zaposlouchala do jednoho televizního pořadu. Hovořila v něm studentka, mladá vědkyně: „Politika se týká nás všech. Volíme si zástupce, kteří nás reprezentují a kteří by měli reprezentovat naše názory. To je něco, co utváří společnost a co ovlivňuje náš život. Je extrémně důležité se zapojit, pochopit strukturu… nebát se prezentovat naše názory… diskutovat mezi generacemi…“ Bylo jí 19 let. Začala jsem tehdy vážně přemýšlet o tom, že být aktivním občanem někdy nestačí. Že existuje kultura politiky a veřejná témata, která jsou nesmírně důležitá, a která mají v Poličce více zaznívat.

 

O jakou Poličku budu usilovat

O Poličku laskavou, se silným vztahem ke spolupráci, vzdělávání, veřejnému prostoru a přírodě.

 

O mně

Od malička žiji v Poličce. Mám zde láskyplnou rodinu, spoustu úžasných přátel a skvělých kolegů. Vždy jsem se zajímala o svět kolem nás, o veřejné dění a podporovala dobré nápady. Už léta se pohybuji ve veřejné správě a v současnosti pečuji o školství, kulturu a sport.

 

Svobodu chápu jako odvahu a zodpovědnost se vyjádřit. S úctou a respektem poměřovat názory a náměty prospěšné všem lidem v Poličce. Myslím si, možná idealisticky, že všichni malí i velcí lidé  mají mít zastání a jejich nápady a inspirace nesmí padnout pod stůl.

 

I já hledám v životě radost. Šťastná jsem při posezení u ohně s kytarou. Dobře se cítím na chalupě, v přírodě. Po práci v kanceláři musím totiž ven. Miluji knihy a Český rozhlas. A hlavně, mám ráda lidi.