Mgr. Jan Stodola

43 let, produktový manažer v IT

firmě VERA spol. s r. o.

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla pharetra leo quis turpis lacinia lacinia. Maecenas gravida felis nec luctus condimentum.”

Jan Stodola

O mně

Navštěvoval jsem poličské Gymnázium, na kterém jsem v roce 1997 odmaturoval. Následně jsem studoval univerzitu Palackého v Olomouci obor učitelství matematiky a fyziky pro druhý a třetí stupeň škol. Pár dní po ukončení studia jsem odjel do Irska, abych se naučil jazyk a poznal jinou zemi. V Irsku jsem strávil 2 roky, prošel různými pracemi a procestoval celý ostrov. Po návratu zpět jsem začal pracovat v Praze pro malou IT firmu, kde jsem působil, jakou vedoucí podpory spisové služby pro úřady. Mým přáním bylo ale žít se svojí rodinou v Poličce, proto jsem změnil zaměstnavatele, avšak ne obor. Nový zaměstnavatel mi umožnil pracovat z domu a já se tím pádem mohl vrátit. Již 16 let se věnuji tvorbě programů pro státní správu, pracoval jsem pro více než stovku úřadů po celé ČR. Jsem šťastně ženatý, mám tři děti – dceru a dva syny.

 

Důvod mé kandidatury

Dění v Poličce a politika obecně mě zajímala vždy. Vždy jsem se rád zapojoval do aktivit v poličských spolcích a sdruženích. V roce 2018 jsem se společně s mými přáteli rozhodli věnovat se dění v Poličce a aktivněji přispívat svými schopnostmi a umem tak, aby s nám v Poličce žilo co nejlépe. Postupem času se k nám začali přidávat ostatní aktivní lidé. Naše v podstatě zájmová činnost přerostla v ambici kandidovat v komunálních volbách. Naše činnost mi dává smysl. Podílel jsem se na vizi a postupných změnách Liboháje a na aktivitách spolku Milion Chvilek pro demokracii v Poličce. Zajímám se o dopravní témata ve městě a elektronizaci veřejné správy.  

 

Co je pro mě důležité

Chci žít šťastný a naplněný život. Jsem vděčný za svou rodinu a možnost bydlet v Poličce na naší skvělé ulici. Nikdy jsem si nedokázal představit žít jinde než v Poličce. 

 

Zájmy a koníčky

 Mým největším zájmem je moje rodina. Rád se starám o dům a zahradu. S oblibou vařím a hostím své přátele. Každý týden peču několik chlebů. Chovám včely a králíky, máme doma psa a kočku. Od dětství jsem se věnoval se svými rodiči a bratrem turistice. Jezdili jsme na kole, lodi, lyžích a neustále jsme někam chodili, turistiku všeho druhu mám rád do dnes. Mým nejoblíbenějším dopravním prostředkem je koloběžka, na které vozím nejmenšího syna a venčím s ní našeho psa.

Vedl jsem několik let s kamarády vodácký oddíl Pionýra Polička, jezdil jsem na vodácký i letní tábor na Pustou Rybnou jako vedoucí, kuchař, zdravotník. Hraji na klarinet a saxofon a na gymnáziu jsme se spolužáky založili kapelu Nasaďte ski, se kterou jsme několik let vystupovali v Poličce a blízkém okolí.