Mgr. Erika Šimková

33 let, sociální pracovnice

Na našem městě se mi líbí energie místa i lidí, kteří zde žijí. Poličku jsem si zvolila jako místo, kde chci žít, založili jsme zde rodinu, a proto se chci také aktivně podílet na jejím rozvoji i rozvoji jejího okolí.

Erika Šimková

Erika absolvovala bakalářský humanitní obor na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice a poté pokračovala ve studiu na brněnské Masarykově univerzitě, kde získala magisterský titul v oboru Sociální práce. Po studií několik let pracovala ve školství, kde se věnovala administraci dotačních projektů pro základní a střední školy. Následovala rodičovská pauza po níž nastoupila do poličského DPS Penzionu, kde se na pozici sociální pracovnice věnuje práci s cílovou skupinou seniorů. Z titulu své profese je také členka městské Zdravotně sociální komise.

Eriku zajímají kromě sociální politiky také ekologická témata. Není jí lhostejný stav životního prostředí na naší planetě, a proto by se chtěla v našem městě zasadit hlavně o realizaci projektů podporujících obnovu krajiny a podporu udržitelného rozvoje.

Erika tráví volný čas ráda aktivně v přírodě, ať už na kole či při cestování s rodinou. Má ráda retro design, renovuje starý nábytek, protože jak sama uvádí baví jí vdechovat starým věcem nový život. Staré časy má ráda i v hudbě a odívání, obdivuje éru první republiky.